Corian

Innovatsioon materjaliteaduses

Corian on aastate pikkuse tootearenduse tulemus. See sisaldab naturaalset toorainet alumiintrihüdroksiidi ( 75%) ja akrülaati (25%). Selles koostises on ühendatud naturaalse looduskivi välimus, väga hea vastupidavus, hügieenilisus ning lihtne töödeldavus.

Coriani mittepoorseid massiivplaate on sama lihtne töödelda kui näiteks puitu. Seega on Coriani tasapindasid võimalik vormida peaaeegu piiranguteta. Üks võimalus, mida komposiitmaterjalid köögis ja vannitoas pakuvad on pinna sisse monoliitse valamu loomine. Corian on väga luksusliku ja siidise välimusega ning tundub puudutades soe. Coriani pind viimistletakse kliendi soovi järgi matiks, poolläikivaks või läikivaks.

Materjali plaat on 12 mm paksune ja standardmõõt on 3600 x 760 mm. Plaadi töötluses kasutatakse nii saagimist, puurimist, freesimist, lihvimist, painutamist kui poleerimist. Ilma liitekohtadeta pinna loomise saladus seisneb selles, et igale pinna värvile leidub temaga sama tooni liim. Peale liimimist pind lihvitakse ja poleeritakse nii, et ühenduskohta ei ole võimalik aimata. Liimimise ja kuumtöötlusega saab pinnale anda erinevaid kujusid. Servi ja kante saab töödelda ja viimistleda erineval moel, ümarast täisnurkseni.

Puhastamine ja hooldamine

Kõigi komposiitmaterjalide hooldamine on lihtne, kuna materjal on erinevalt naturaalkivist mittepoorne ja ei reageeri hapete ega teiste tugevate ainetega. Kõik plekid on eemaldatavad lihtsamate puhastusvahendite ja vee abil. Aeg-ajalt on soovitav kasutada abrasiivset puhastusainet, mis taastab materjali siidist sära. Poleerimine taastab tööpinna algse ilme.